Reklamowe Artykuły Firmowe

Reklamuj się razem z nami! Blog z artykułami jest do tego doskonałym miejscem. Napisz lub zadzwoń już dziś!

Czy naprawa samochodu za każdym razem musi być droga?

Napisane 21.11.2019 przez admins

Tagi:

Naprawa samochodu wielokrotnie bywa kosztowna. Koszty potrafią być szczególnie wysokie przy zakupie oryginalnych podzespołów do doborowych marek. Na szczęście niektóre detale jak kompresor mercedes, miech bmw czy sprężarka audi, są dopuszczalne do zregenerowania, co o wiele obniża cenę remontu.
Naprawa kompresorów
Chociaż najłatwiejszy sposób remontu uszkodzonego pojazdu to wymiana pojedynczych elementów na innowacyjne, to nie jest to drobny wydatek. Nie każdy może sobie wobec tego na to zezwolić, właśnie dlatego dużo części samochodowych jak kompresory, są dopuszczalne do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze parę porządnych lat. Na przykład miechy, które jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, funkcjonują na zasadzie poduszki pneumatycznej. Wobec tego ważnym detalem takiego zawieszenia jest kompresor, nazwany też sprężarką. Kompresor bierze powietrze z atmosfery oraz sprężając je do nawet 20 barów, daje możliwość regulacji prześwitu zawieszenia poprzez zmianę ilości powietrza w układzie. Jest to nowoczesne oraz doskonałe rozwiązanie w wyrafinowanych pojazdach, lecz niestety jego naprawa jest kosztowna.
Dlaczego nie należy zwlekać z naprawą auta?
Odwlekanie naprawy samochodu na później chociażby ze względu na brak środków to wybitnie zły pomysł. Nie dość, że felerny pojazd stanowi niebezpieczeństwo dla życia oraz zdrowia kierującego, przechodniów i innych uczestników ruchu drogowego, to felerny element przyczynia się często do szybszego zużywania bądź też uszkodzenia innych szczegółów. Ta zależność dotyczy chociażby miechów, jakie bywają nieszczelne. Jeśli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do całkowitego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest uszkodzony, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zmuszony pracować cały czas, aby utrzymać dobrą ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Zanim zatem ktoś zdecyduje kierować się niesprawny pojazd, ma obowiązek porządnie przemyśleć, jakie mogą być tego efekty. Co poniektóre z korporacji przyjmują uszkodzone elementy do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, żeby uniknąć długiego oczekiwania na części, dają zregenerowany już szczegół od innego takiego pojazdu. Więcej na http://regeneracja-airmatic.pl