nietypowe atrakcje weselne

Niesamowite atrakcje

Ślub i wesele to jedna z najbardziej wyjątkowych chwil w naszym życiu. To czas, w którym trzeba przeżyć coś, czego nigdy więcej nie zaznamy, Dlatego tak wiele osób szuka [projekt dekoracji zrobią na czytaj więcej »

piasty

Piasty kół - czym są, kiedy trzeba je czyścić, jakie mogą być objawy ich uszkodzenia oraz skrzywienia?

Jeżeli chcemy, aby jeżdżenie autem było bezpieczne, musimy zadbać o bieżące kontrolowanie wszelkich jego elementów. Regularne dokonywanie wymiany tych, które podlegają szybkiemu zużyciu, stanowi obow czytaj więcej »

klimatyzacja montaż Kraków

Chłód w gorące dni

Każdy powinien zamontować sobie w domu czy w firmie klimatyzacje. Dzisiaj klimatyzacja jest prawie w każdym samochodzie. To urządzenie jest dla nas wybawieniem. Nie ma nic gorszego jak upał, a my musi czytaj więcej »

DRUK materiałów REKLAMOWYCh

Przygotowanie materiałow reklamowych - na co można liczyć

Szukając dla swojej firmy klientów można decydować się na wiele różnych rozwiązań, dzięki którym faktycznie prowadzona działalność reklamowa będzie skuteczniejsza. Materiały reklamowe jakie będzie si czytaj więcej »

pozycjonowanie katowice

Do Katowic po pomoc w pozycjonowaniu

Pozycjonowanie Katowice to ważna usługa w naszych czasach Obecnie daje wiele możliwości. Jest to sposób na uzyskanie ciekawych rozwiązań. Dzięki takiej usłudze można cieszyć się różnymi rozwiązania czytaj więcej »

Doradztwo Z zakresu ochrony śRODOWISKa

Doradztwo z zakresu ochrony środowiska

Nieznajomość prawa szkodzi - to truizm, o którego prawdziwości wielokrotnie przekonują się przedsiębiorcy. Wiele firm boryka się z problemami spowodowanymi nieznajomością prawa i wszystkich jego wyma czytaj więcej »

taśmA Pakowa z NADRUKIEm

Dopasowane artykuły

Na pewno będziemy mieli w pracy bardzo duże wymagania. Współcześnie będzie trzeba przeanalizować np. rozmaite praktyczne opakowania. Co jakiś czas możemy znaleźć tutaj różne ciekawe informacje, któr czytaj więcej »

Wycena środka TRWAłEGo

Oferta doradztwa

Doradztwo zawsze powinno być dopasowane do naszych oczekiwań. Musimy pozyskiwać tutaj doświadczonych specjalistów, którzy będą zorientowani np. w specyfice naszej pracy. Jeżeli będziemy gwarantować s czytaj więcej »

odpływ liniowy

Doradca klienta

Sprzedawanie produktów budowlanych będzie pewną całkiem niezłym biznesem. Musimy tutaj tylko sobie wygospodarować jakąś przestrzeń na rynku lokalnym. Aktualnie mamy dostęp do wielu ciekawych propozyc czytaj więcej »

garaże blaszanE wROCłAW

Brama garażowa do blaszaka – uchylna czy dwuskrzydłowa

Wybór garażu sam w sobie może być dla niektórych niezwykle trudny. Opcji do wyboru jest naprawdę wiele. Możemy zdecydować się an garaż murowany lub drewniany, na wiatę garażową albo na . Jednak nie t czytaj więcej »

 

Piasty kół - czym są, kiedy trzeba je czyścić, jakie mogą być objawy ich uszkodzenia oraz skrzywienia?

piasty

Jeżeli chcemy, aby jeżdżenie autem było bezpieczne, musimy zadbać o bieżące kontrolowanie wszelkich jego elementów. Regularne dokonywanie wymiany tych, które podlegają szybkiemu zużyciu, stanowi obowiązek każdego właściciela pojazdu. Jedną z części, na które trzeba zwracać uwagę, są https://superparts.pl/18962-lozyska-i-piasty-kol piasty kół. Mogą się one bardzo intensywnie ścierać, zatem nie możemy o nich zapominać podczas przeglądu u własnego mechanika. Za co odpowiedzialne są piasty kół w samochodzie? Gdzie one się znajdują i jak możemy się dowiedzieć, iż coś jest z nimi nie tak? W poniższym artykule, postaramy się wyjaśnić kilka kwestii związanych z elementami pojazdów, jakimi są piasty kół.

Czym są piasty kół?

Łożyska i piasty są potrzebne, żeby koła mogły się poruszać. Piasty, które zostaną przez nas opisane, znajdują się zatem w każdym aucie. To elementy zakładane na osi albo wale, które obejmują te fragmenty kół. W większości produkowanych obecnie modeli aut, piasty zespolone są z łożyskami. Czasami jednakże, pojawić się mogą piasty, które zostaną nie tylko wprasowane. To właśnie w takim przypadku, możemy je oddzielnie wymienić.

Jak się nakłada piasty w samochodach?

Po nałożeniu piast oraz łożysk do kół, zakręca się je wraz z zakrętką centralną. Nie jest to zwykła część. Musi ona bowiem zostać dodatkowo zabezpieczona przed samodzielnym odkręceniem się. Jeżeli wszystkie części pozostają sprawne i nie istnieją pośród nich takie, które były zniszczone albo stare, koła powinny właściwie trzymać się auta. Warto brać pod uwagę fakt, iż podobną konstrukcją będzie taka, w której to koła będą zintegrowane z hamulcowym bębnem.

Czyszczenie piast kół – kiedy trzeba je wykonać?

Proces czyszczenia piast nie jest czymś, co trzeba robić każdego dnia. W rzeczywistości, winien się tym zajmować nasz warsztat samochodowy. Elementy, warto czyścić przy okazji:

wymiany tarcz,

wymiany ogumienia.

Miejmy na uwadze, iż wyczyszczenie piast jest czynnością, która może być pomocna w czasie serwisowych prac. Jeżeli podczas wymiany ogumienia na zimowe zauważymy oznaki rdzy, brudu albo innych zanieczyszczeń, oznaczać to może, iż musimy wyczyścić piasty. Powinniśmy zrobić to również, kiedy dokonujemy wymiany tarcz. Piast kół, jak i cała reszta, muszą być wówczas czyste.

Piasty samochodowe – w jaki sposób je wyczyścić?

Piasty kół, mogą być czyszczone mechanicznie. Przede wszystkim, powinno się zetrzeć miejsca, gdzie doszło do pojawienia się korozji. To rdza stanowi zwykle największy problem w tym elemencie pojazdu, gdyż ma wpływ na znaczące osłabienie trwałości metalu. Jeżeli uda się nam pozbyć korozji, zadbamy wówczas o żywotność naszych piast. W takie miejsca, możemy docierać przy pomocy pilników oraz szczoteczek drucianych. W wypadku piast, należy unikać jakichkolwiek kosmetyków czy też smarów.

dobre piasty

Te mogą wyłącznie szkodzić. Nie ufajmy także do końca produktom, których zadanie stanowi usuwanie korozji. Nierzadko, nie są one na tyle mocne, żeby móc pozbyć się jej w całości.

Objawy świadczące o uszkodzeniu piasty

Jeśli piasta koła jest uszkodzona, podczas jazdy możemy słyszeć większy, aniżeli zwykle hałas. Łoskot będzie się wydobywać z tego właśnie elementu. Szum zwykle ulega zwiększeniu proporcjonalnie do zwiększania prędkości pojazdu. Metaliczne odgłosy oraz stuki, także mogą świadczyć o niewłaściwym funkcjonowaniu piasty.

Symptomy skrzywienia piasty

Kiedy piast kół zaczynają się krzywić oraz wyginać, oznacza to zwykle, iż jest już z nimi bardzo źle. Takie łożyska, wymagać będą prawdopodobnie szybkiej wymiany, gdyż będą stanowiły utrudnienie podczas prowadzenia pojazdu. Jeżeli odnosimy wrażenie, iż opis ten tyczy się naszego pojazdu, powinniśmy jak najszybciej udać się do mechanika, aby dokonać wymiany tej części. Czy oznacza to, iż usterka jest wynikiem stylu jazdy? Nie zawsze, gdyż całość łożyska wraz z piastą, ściera się po prostu podczas jazdy. Czasami również pochłania je korozja, tym bardziej jeżeli nasze auto nie jest garażowane.